Świat RPG

Gry komputerowe RPG

Bez kategorii

Komputerowa gra fabularna

Komputerowa gra fabularna

Pojęcie RPG odnosi się do gier fabularnych, w tym komputerowych produkcji, jakie swoją nazwę czerpią z języka angielskiego. Pełne nazewnictwo to Role Playing Game. W przypadku gier na komputer, dodatkowo pojawia się oznaczenie cRPG.
Główne zadania gracza
Osoba grająca w taką grę komputerową wciela się w postać określonego bohatera, albo i drużyny, czyli ekipy bohaterów. Przybierając daną rolę, przemieszcza się po nierealnym świecie, zmagając się z szeregiem rozmaitych zagadek, łamigłówek oraz wielorakich zadań jakie ma do wykonania w oparciu o konkretny scenariusz, który producent gry dla niego wymyślił. Nierzadko jest opcja wykonania własnej postaci, która będzie zgodna w pełni z tym, jakie cechy – czy to fizyczne, czy też psychiczne – chce nadać swemu bohaterowi grający. W tym zakresie można mówić zatem o ustaleniu wyglądu, ale również i cech osobowościowych. Co więcej, kiedy toczy się akcja gry, nasz bohater ma możliwość udzielania konkretnego wsparcia postaciom niezależnym. Jest Budowa parkingów Wołomin też uprawniony do niszczenia wrogów na rozmaite sposoby, a to, że zabije nieprzyjaciela staje się dla niego kluczem do awansowania do dalszych, bardziej zawansowanych poziomów gry. Tym samym zdobywa on również nowe zdolności, kształci swe dotychczasowe umiejętności i zwiększa swoje sukcesy w grze. Bardzo ważnym elementem każdej gry RPG, a w zasadzie jej symbole, okazuje się konwencja, jaka może być w tego typu kategoriach naprawdę bardzo różnorodna.
Pierwsze propozycje
Na rynku gier komputerowych ujmowanych w kategoriach gier RPG, czyli fabularnych należy wyróżnić między innymi Dungeons and Dragons, a zatem bazę wyjściową do tworzenia wszelkich tego typu produkcji. Musimy wiedzieć, że jej powstanie uznawane jest za początek historii gier RPG na całym świecie. Datuje się to na lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. W obrębie gier tu charakteryzowanych wydziela się także szereg podgatunków, a w tym hack and slash, fabularną grę akcji, MMORPG, MUD, SUD, roguelike.

Źródło:

Share this post