Świat RPG

Gry komputerowe RPG

Bez kategorii

Gatunki gier RPG

Gatunki gier RPG

Do popularnych rodzajów gier komputerowych zaliczyć należy między innymi gry fabularne, jakie bardzo często określa się mianem gier RPG. Pierwotnie tworzone one były w Stanach Zjednoczonych, które uznawane są za ich ojczyznę, niemniej jednak warto wspomnieć także o ich szerokim rozpowszechnieniu na terenie także wielu innych krajów. W Kraju Kwitnącej Wiśni natomiast udało się nawet wytworzyć własną podkategorię charakteryzowanych tu gier. I o tym będzie niniejszy artykuł, do lektury którego bardzo serdecznie zapraszamy.
Czym są JRPG?
JRPG https://metryicentymetry.pl/ jest to pojęcie doskonale znane wszystkim graczom produkcji komputerowych opartych na fabule. Koncepcje fabularne rodem z Japonii to według dosłownej, pełnej nazwy- Japanese role – playing game. Niekiedy w stosunku do tej kategorii gier stosuje się określenie konsolowych gier fabularnych, co wynika głównie z tego względu, że przeważnie są to opcje proponowane na konsole gier wideo. W tym wypadku mowa zarówno o stacjonarnych, jak również mobilnych sprzętach, na jakich można grać w JRPG. Jest oczywiście także opcja wypróbowania rozmaitych tytułów JRPG za pośrednictwem urządzeń przenośnych innego typu niż konsola, a także klasycznych komputerów personalnych.
Co najistotniejsze?
Podstawowym wymogiem tworzenia japońskich gier komputerowych okazuje się skrupulatne przykładanie się producentów do kształtowania właściwej scenerii opowiadanej historii oraz fabuły. Chodzi o to, aby stworzyć taki klimat, żeby grający naprawdę poczuł się jakby był w nierealnym, oderwanym zupełnie od rzeczywistości świecie. Jest to istotne do tego, aby gra była ciekawa oraz oparta na konwencjach, jakie stanowią jej znak rozpoznawczy. Musimy wiedzieć, iż cechą typową akurat dla japońskich produkcji jest między innymi typowa japońska grafika, którą da się rozpoznać zaraz na pierwszy rzut oka, nawet w momencie gdy nie mamy do czynienia z zapalonym graczem tego typu produkcji. Grafika opiera się bowiem zwłaszcza na mandze i anime. Do bardzo popularnych rodzajów takich gier zalicza się między innymi Dragon Quest, Chrono Trigger czy też Final Fantasy.

Źródło:

Share this post