Świat RPG

Gry komputerowe RPG

Bez kategorii

Postacie graczy w RPG

Postacie graczy w RPG

Grający w grę fabularną czy też inaczej mówiąc grę RPG, odgrywa swoją rolę, jako wybrana przez siebie postać. Istnieje opcja wcielania się w jedną postać, bądź też przejęcia funkcji grupy postaci jednocześnie. Wszystko zależy od typu konkretnej gry oraz preferencji grającego.
Na czym polegają postaci?
Warto wiedzieć, że postacie graczy są opisywane za pośrednictwem rozmaitych cech, jakie się im wyznacza i przypisuje. Są one zaś zróżnicowane pod względem kilku gdynia laptopów serwis czynników, na przykład różnią się liczbą czy też typem. Musimy wspomnieć także o tym, iż postacie są charakteryzowane poprzez wielorakie dodatkowe elementy, na jakie składają się przykładowo atrybuty specjalne oraz zdolności i umiejętności. To, jak będzie wyglądała ostatecznie nasza postać jest zaś utrwalane, a mianowicie chodzi o to, aby zapisywać wszystkie te kwestie na tak zwanych kartach postaci. Dzieje się to na etapie kreowania bohatera, w jakiego zbiornik na deszczówkę rolę następnie wciela się gracz. Na kartach tu wspomnianych znajdują się także rozmaite zmiany, modyfikacje w zakresie wyglądu i cech wewnętrznych i zewnętrznych naszych postaci. Przeważnie do takich walorów jakie rozumiane są jako cechy fizyczne zalicza się wzrost, siłę, wagę, kondycję, zaś od strony psychicznej kluczowe są wiedza, inteligencja, zręczność itd.
Mechanika a postać
To, w jaki sposób potoczą się losy Twojej postaci, a więc bohatera, którym się stajesz w danej produkcji, zależne jest w bardzo dużym stopniu od elementów mechaniki. Mechanika pozwala na jednoznaczne rozstrzygnięcie wszelkich niespodziewanych wydarzeń, rozmaitych zatargów i sporów, konfliktów itp. Mechanika ma zatem rozwiązywać problemy i konflikty. Istotne jest też wykorzystanie rzutu kośćmi, które częstokroć łączy się z mechaniką po to, aby zdefiniować skalę udania się jakiejś akcji czy też wydarzenia danych okoliczności.

Źródło:

Zobacz stronę autora: wąskie wstążki

Share this post