Świat RPG

Blog o RPG

Gry

Rodzaje myszek komputerowych

Rodzaje myszek komputerowych

Myszka komputerowa to jeden z najbardziej podstawowych typów sprzętu peryferyjnego do komputera. Dziś z myszek korzystamy tak powszechnie, jak dawniej li tylko z klawiatury – zarówno posiadając komputery stacjonarne, jak i laptopy. Dzieje się tak oczywiście z wielu powodów, jednakże pamiętać warto o tym, że mysz myszy nierówna, a ich rodzajów znajdziemy na rynku bardzo wiele.

http://zid.pl/modernizacje-i-remonty/ decoding="async" style="margin:auto" src="/wp-content/uploads/2021/08/78game008.jpg" />

Jakie zaś one są? Oto kilka przykładów. Przede wszystkim, dziś już nie mamy ich zbyt wiele, ale możemy wciąż znaleźć na rynku tak zwane myszy kulkowe, a więc te tradycyjne, które miały w sobie w środku kulkę, która poruszała w pewien sposób naszym ruchem na ekranie. Dziś jednak najpowszechniejsze są myszy optyczne, które kulkę zastąpiły niewielką wiązką lasera, o wiele bardziej czułą na nasze działania. Warto także podkreślić, że coraz ważniejsze stają się na rynku z całą pewnością myszy bezprzewodowe, które zapewniają jeszcze większy komfort ruchu pod każdym względem i warto na pewno o tej kwestii w tym właśnie kontekście pamiętać.
Artykuł dzięki:

Share this post